Hakkımızda

 

1970: 
Türk sanayisine katkı sağlamaya 49 yıl önce
 Hakkı AKÇALAR önderliğinde VEMA PNÖMATİK markasıyla pnömatik devre elemanlarının %100 yerli seri üretimini ilk gerçekleştiren firma olarak başladık.
  Kısa zamanda bir çok dünya markasından daha üstün kalitedeki ürünleri dünya pazarına ulaştırmanın gururunu halen yaşamaktayız. 

1996:
 Bilimsel ve teknolojik imkanları takip ederek Türk sanayisinin dünyadaki rekabet gücünü arttırmayı ve dışa bağımlılığı en aza indirmeyi kendimize amaç edindik ve MEKA markasını kurduk. 

2000: 
MEKA Mühendislik olarak bu yolda ihtiyacımız olan Hidrolik, Mekatronik, Otomasyon, Elektronik, Konstrüksiyon gibi diğer mühendislik dalları başta olmak üzere bir çok uzmanlık alanında firmamızın bilgi ve tecrübe birikimini geliştirdik. 


Dünya pazarında güçlü olmanın yolunun genç mühendislerin iyi yetişmesinden geçtiğine inandık ve üniversitelere de projeler yaparak firmamızın üniversiteler ve sanayi arasında bir köprü olmasını sağladık.

2015:
Ürün üretiminden teknoloji üretimine doğru ilerlediğimiz yolda bir çok farklı sektörün ihtiyacına özel makinalar tasarlayıp üretirken tecrübemizi devamlı olarak arttırarak dünya pazarında en iyisini üreten firmalardan birisi olma yolunda ilerlemekteyiz. 

2017:
20 kişilik ekibimizle ilk operatörsüz tam otomatik montaj makinemizi tasarladık ve ürettik. Sızdırmazlık test makineleri ve ürün montaj makineleri konusunda tecrübelerimizi arttırarak bu tür makinelerin ithalatını azaltarak ülke ekonomisine katkımızı arttırmaya devam ettik.

2025:
MEKA AKADEMİ hayalimizi de hayata geçirerek firmamız bünyesinde Türk sanayisinin ihtiyacı olan yetişmiş genç mühendislerin kısa zamanda mesleki tecrübe edinebilmelerini sağlamış olacağız. Bu genç mühendisler firmamızda ve Türk sanayisinde çeşitli pozisyonlarda çalışarak ülkemizi geleceğe taşıyor olacaklar. 

 

Müşteri Hizmetleri +90 212 243 24 77

Haritada Biz