Hakkımızda

 

1970: Bizler, MEKA çalışanları olarak Türk sanayisine katkı sağlamaya 46 yıl önce VEMA PNÖMATİK markasının %100 yerli seri üretimiyle başladık.
               Kısa zamanda bir çok dünya markasından daha üstün kalitedeki ürünleri dünya pazarına ulaştırmanın gururunu yaşadık.  

1996: Bilimsel ve teknolojik imkanlar geliştikçe bu imkanları kullanarak Türk sanayisinin dünyadaki rekabet gücünü daha yukarılara taşımayı ve dışa bağımlılığı en aza indirmeyi kendimize amaç edindik.

 2000:  Bu yolda ihtiyacımız olan Hidrolik, Mekatronik, Otomasyon, Elektronik, Konstrüksiyon gibi diğer mühendislik dalları başta olmak üzere bir çok uzmanlık alanında firmamızın bilgi ve tecrübe birikimini geliştirdik. 
Dünya pazarında güçlü olmanın yolunun genç mühendislerin yetişmesinden geçtiğine inandık ve firmamızın üniversiteler ve sanayi arasında bir köprü olmasını sağladık.

2015: Ürün üretiminden teknoloji üretimine doğru ilerlediğimiz yolda bir çok farklı sektörün ihtiyacına özel makinalar tasarlayıp seri olarak üretirken devamlı olarak geliştirerek dünya pazarında en iyisini üreten firmalardan birisi olma yolunda ilerlemekteyiz. 

2025: MEKA AKADEMİ hayalimizi de hayata geçirerek firmamız bünyesinde Türk sanayisinin ihtiyacı olan yetişmiş genç mühendislerin kısa zamanda mesleki tecrübe edinebilmelerini sağlamış olacağız. Bu genç mühendisler firmamızda ve Türk sanayisinde çeşitli pozisyonlarda çalışarak ülkemizi geleceğe taşıyor olacaklar. 

 

Müşteri Hizmetleri +90 212 243 24 77

Haritada Biz